yaf

yaf

yaf

8 راه برای از بین بردن واریس در خانه

در مراحل اولیه، راه هایی برای کاهش شدت علائم و جلوگیری از پیشرفت ورید های واریسی وجود دارد. بسیاری از این روش ها را می توان در خانه استفاده کرد.

همانند سایر مشکلات بهداشتی، باید رگهای واریسی به درستی درمان شوند. در این مطلب برای شما رایج ترین و موثرترین روش ها برای مقابله با توسعه واریس است.

1. ارتفاع پا
اگر در مراحل اولیه رنج می برید، می توانید علائم وریدهای واریسی و تورم پا را به طور چشمگیری کاهش دهید. برای درمان ارتفاع پا باید موثر باشد، شما باید پاهای خود را بالاتر از سطح قلب خود قرار دهید. سعی کنید آنها را در این موقعیت حداقل 20 دقیقه 3-4 بار در روز نگه دارید.

2. جوراب های واریس
جوراب های واریس در طول روز ممکن است بیشتر از سایر انواع درمان خانگی مفید باشد. اگر در پاهای خود احساس ناراحتی داشته باشید، سعی کنید از جوراب واریس استفاده کنید.
آنها پاهای شما را بسیار ضخیم تر از جوراب های معمولی می پوشانند، آنها به رگه ها و عضلات پا کمک می کنند تا خون را به طور موثرتری حمل کنند . تحقیقات نشان داده است که جوراب های واریس می توانند باعث کاهش یا جلوگیری از تورم شوند. افرادی که زیاد مسافرت می کنند، در تمام طول روز به پا هستند و یا در یک میز نشسته اند، معمولا جوراب واریس را برای کاهش تورم یا ناراحتی خریداری می کنند.


هرچه بیشتر حرکت کنید، سریعتر خون در رگهای شما جریان دارد

3. رژیم غذایی و کنترل وزن
درست همانند ورزش منظم، رژیم غذایی پاسخ به بسیاری از مسائل بهداشتی است.وقتی بدن در داخل سالم است، در خارج از بدن هم سالم است. غذاهای حاوی ویتامین C و E که منبع عالی آنتی اکسیدان ها برای بدن شما است. ویتامین C برای تولید کلاژن و الاستین لازم است تا رگهای شما قوی باشد. ویتامین E باعث می شود که رگها کمتر از نوع واریس ظاهر شوند.

غذاهای غنی از فیبر را فراموش نکنید زیرا آنها به جلوگیری از یبوست و کاهش فشار روی رگهای شما کمک می کنند. غذاهای بیشتری را با جو، دانه کتان، نخود فرنگی، لوبیا، سیب و غذاهای کامل دانه مصرف کنید.
عادت های بد، فقدان ورزش، رژیم غذایی نامتعادل و شیوه زندگی بی تحرک می تواند باعث ایجاد واریس شود. وزن خود را کنترل کنید تا از فشار بیش از حد بر روی پاها جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: واریس صورت چیست؟

4. داروهای گیاهی
یک مطالعه نشان داد که برخی از داروهای گیاهی میتوانند تأثیر مثبتی بر علائم نارسایی وریدی مانند تورم، گرفتگی و یا بیقراری داشته باشند. مکمل های غذایی مانند عصاره انگور ، روتین یا گیاه به نام گوتو کلا ، به عنوان یک درمان خوب برای واریس شناخته می شوند. آنها در قالب قرص ها، کپسول ها یا پماد موجود هستند.

قبل از مصرف هر مکمل گیاهی با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که این محصولات ایمن هستند و با هیچ دارویی که شما مصرف می کنید تداخل نداشته باشید.

5. فعالیت فیزیکی
فعالیت بدنی منظم، کلید درمان بسیاری از مسائل بهداشتی است. در موارد وریدهای واریسی، به ویژه کسانی که در مراحل اولیه تشخیص داده می شوند، فعالیت بدنی یک اقدام پیشگیرانه خوب است. با این حال، یک تمرین را انجام ندهید که بر پاهای شما تأثیر بگذارد.

هرچه بیشتر حرکت کنید، سریعتر خون در رگهای شما جریان دارد. این دقیقا همان چیزی است که شما نیاز به تغییر احساسات ناخوشایند رگهای واریسی دارید. تمرینات فیزیکی که گردش خون را افزایش می دهند و برای درمان موثر هستند پیاده روی روزانه، کشش، یوگا، و خم کردن یا چرخش مچ پا است.

پیشنهاد ویژه

سفید کردن دندان ها در 1 جلسه


درمان قطعی نازایی |مرکز ناباروری مام6. تغییرات شیوه زندگی
تغییرات در شیوه زندگی شما می تواند ناراحتی را که وریدهای واریسی معمولا ایجاد می کند را کاهش دهد. اجتناب از ایستادن یا نشستن طولانی مدت، موقعیت خود را به طور مرتب تغییر دهید تا خون جریان پیدا کند. سعی کنید بلند شوید و تمرینات کششی کوتاه را در صورت امکان انجام دهید.
اجتناب از پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مدت زمان طولانی.

7. ماساژ ملایم
ماساژ به گردش خون خوب در بدن شما، مخصوصا در پاها (که در آن اکثر واریس ها ظاهر می شود) کمک می کنند. تکنیک اصلی ماساژ رگهای واریسی باید ملایم باشد، از فشار بر رگهای بزرگ، سلب کردن و خرد شدن جلوگیری شود. هنگام ماساژ دادن، از پاشنه پا به مچ پا استفاده کنید. اگر احساس درد یا هر نوع ناراحتی می کنید، ماساژ را متوقف کنید و پاهای خود را بالا ببرید.

گرچه چنین ماساژ ملایم نمیتواند به طور کامل رگهای واریسی را کاهش دهد، می تواند به طرز چشمگیری احساس ناراحتی را از بین می برد.


از رایج ترین درمان های پزشکی برای وریدهای واریسی لیزر است

8. برای واریس های بزرگ : لیزر
یکی از رایج ترین درمان های پزشکی برای وریدهای واریسی لیزر است. این روش معمولا هنگامی استفاده می شود که هیچ یک از درمان های فوق موثر نباشد و تورم و ناراحتی بسیار ناخوشایند می شود.

یک لوله با یک لیزر در انتها از طریق یک رگ بیمار عبور می کند. لیزر دیواره رگ را گرم می کند و دیواره های رگ را پر می کند تا خون از آن عبور نکند. سپس ورید با یک دستگاه سلب کردن برداشته می شود. چنین روش هایی باعث می شود که کرم های کوچک بر روی پاها ایجاد شود و بسیار ساده تر از عمل جراحی منظم است.

منبع:https://www.beytoote.com

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،


تاریخ : ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۴:۰۴ | نویسنده : pari | نظرات (0)نظرات (0)
[ ]
<<         >>


.: Weblog Themes By 123blog.ir:.